Zboží z konopí   »   ...   Konopný olej
A N D NP

Kategorie produktů

Kosmetika z Aloe Kosmetika Ájuvérdská Kosmetika z Anděliky lékařské Kosmetika z Arganu Kosmetika březová Kosmetika z čokolády Kosmetika dětská Kosmetika dezinfekční Kosmetika dubová Kosmetika hadí Kosmetika hlemýždí Kosmetika hyaluronová Kosmetika kokosová Kosmetika konopná Zboží z konopí Kosmetika kopřivová Kosmetika z kozího mléka Kosmetika levandulová Kosmetika lipová Kosmetika mandarinková Kosmetika mandlová Kosmetika medová a včelí Kosmetika meruňková Kosmetika z mrtvého moře Kosmetika olivová Kosmetika Pacifica Beauty Kosmetika pánská Kosmetika rašelinová Kosmetika z růže Kosmetika z Verbeny citrónové Kosmetika vlasová Ostatní balzámy, krémy, masti a oleje Péče o dutinu ústní Přírodní mýdla Voňavé koupele Tipy na dárky
nabízíme celkem 430 produktů
právě nakupuje 22 návštěvníků
Konopný olej je jedním z nejcennějších olejů rostlinného původu.

Tento konopný olej v soutěži CANNAFEST 2010 a 2013 vyhrál 1.místo o nejlepší olej!

Konopný olej je nejbohatším přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin EMK, které si tělo neumí samo vyrobit, ale nezbytně je potřebuje.
Jedna z těchto EMK, kyselina linoleová, poskytuje tělu omega-3 kyseliny, které působí preventivně nejen při srdečních a cévních onemocněních, depresích a při vzniku cukrovky, ale i proti poruchám paměti, pozornosti a hyperaktivitě u dětí.
Dříve se tato kyselina dětem podávala v rybím tuku, ale dnes jim chybí a významně to zhoršuje jejich schopnosti ve škole. Tento nedostatek by bylo možné nahradit podáváním jedné polévkové lžíce (10 g) denně. Konopný olej by také měly užívat těhotné ženy a kojící matky, aby se tak podpořil vývoj mozku jejich dětí.

Olej získaný ze semena konopí obsahuje s pouze osmi objemovými procenty nejnižší podíl nežádoucích nasycených tuků. Konopný olej je jedním z nejcennějších olejů rostlinného původu, obsahuje až 80 % nenasycených mastných kyselin, které lidský organismus potřebuje k běžnému správnému fungování. Tyto mastné kyseliny se obecně nazývají esenciální (EMK) nebo omega-3 a omega-6 kyseliny – jsou to kyselina linolová a alfa-linolenová a vzácná GLA kyselina gama-linolenová. Esenciální se jim říká proto, že si je lidské tělo neumí samo vyrobit a musíme je přijímat z potravy nebo vstřebáváním. Konopný olej má ideální poměr těchto esenciálních omega kyselin 3:1.

V uplynulých 50 letech se změnil poměr mezi vitamíny, stravě. Nejenže naše strava obsahuje až o 50% méně ryb nenasycených mastných kyselin, ale konzumací moderních ztužených tuků dochází k blokádě při jejich vstřebávání, činnost.
Projevují se i negativní následky velkochovu skotu i drůbeže, který změnil složení tuku v tělech zvířat pěstovaných na maso. Například kuřata, jež jsou nyní vykrmena k porážce v polovičním čase než před 30 lety, kdy jejich maso obsahovalo dvě procenta tuku, ho dnes mají v průměru 22 procent. Snížil se také příjem syrových potravin a kromě nasycených tuků vzrostla spotřeba cukru. Předpokládá se, že negativní změna stravovacích návyků má vliv i na nárůst problémů spojených s nedostatkem EMK.

Kyselina linolová je esenciální mastná kyselina, kterou tělo dále přeměňuje na omega-6 mastné kyseliny, nutné ke správnému růstu a fungování imunitního systému. Kyselina linolenová poskytuje tělu omega-3 kyseliny, které působí preventivně nejen při srdečních a cévních onemocněních a při vzniku cukrovky, ale i proti depresím, poruchám paměti a hyperaktivitě u dětí. EMK kyseliny mají výborné zvláčňující, uklidňující a promašťující schopnosti. Díky svým protizánětlivým účinkům je lze využít při léčbě různých kožních onemocnění nebo na hojení ran, zejména popálenin. Konopný olej obsahuje i velké množství vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), které ve spojení s nenasycenými kyselinami mají blahodárné účinky.

Vedle mastných kyselin konopný olej také obsahuje cannabinoid cannabidiol (CBD), který působí protizánětlivě.

Při dlouhodobém perorálním užívání mají tyto mastné kyseliny např. protizánětlivý účinek, poskytují prevenci mozkových příhod a srdečních infarktů, zmírňují obtíže při bolestech kloubů, snižují hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi, mohou pomoci při léčbě obezity, podporují imunitní systém i při prevenci a léčbě rakoviny, snižují menstruační bolesti a zlepšují pleť. Mimořádně příznivě působí na rozvoj dětského mozku a jsou důležité pro správnou funkci mozku po celý život člověka.

Podle doporuční odborníků na výživu potřebuje každý zdravý dospělý člověk průměrně 7 g kyseliny linolové denně, přičemž se doporučuje až 10 g na den. To odpovídá 50 až 60 g konopných semen nebo 15 až 20 g konopného oleje na den (1-2 polévkové lžíce).

Léčba konopným olejem zevně je vhodná doplňková terapie pro pacienty s atopickými ekzémy, lupénkou nebo akné. Stav postižené kůže se při prvních aplikacích oleje u některých pacientů zhorší. To může trvat dva až tři dny, jde však většinou o signál, že začíná proces hojení.

Lisovaný olej z konopných semen má prakticky nulový obsah psychotropních látek, protože semena konopí setého neobsahují THC ve více než stopovém množství, takže nemohou působit jako droga.

Konopný olej nesnáší vyšší teploty, nejlépe je jej konzumovat za studena, ale hodí se i k dušení a vaření v páře, pokud přítomnost vody zabraňuje vzniku vysokých teplot. Olej je třeba skladovat v chladu a temnu maximálně 3 měsíce pro potravinářské účely – po této době je ještě další 3 měsíce vhodný pro vnější použití

Za studena lisovaný, výhradně český konopný olej.

Při výrobě se nepoužívají žádná rozpouštědla či rafinace.

Konopný olej vyniká příjemnou, jemnou oříškovou chutí.

Je zelené barvy s typickou konopnou vůní.

Může se přidávat do těsta. Propůjčuje těstu plnohodnotný charakter a oříškovou chuť.
Vhodný je do salátů, pomazánek...

Neměl by se zahřívat na teplotu vyšší než 180 C.
Měl by se chránit před kyselými látkami.
Proto je nutno uchovat láhev uzavřenou, tím je zaručena dlouhodobá trvanlivost.
Konopný olej panenský s chilli HABANERO, 100ml
Olej je ochucen chilli paprikou HABANERO. Získal si tím jedinečnou, výraznou chuť.
135     
Konopný olej panenský 100ml
Konopný olej 100ml, za studena lisovaný. 1.místo v soutěži CANNAFEST-nejlepší olej!Je vyrobený ze semen vybraných registr.potrav.odrůd konopí,bez obsahu THC.Vyniká příjemnou,oříšk.chutí.Vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenas.mastných kyselin, rostl.sterolů.
115     
Panenský konopný olej 250ml
Konopný olej 250ml, za studena lisovaný. Je vyrobený ze semen vybraných registr.potrav.odrůd konopí,bez obsahu THC.Vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenas.mastných kyselin, rostl.sterolů.
195     
Olej konopný rozlévaný,vážený 1kg
Nejcennějších olejů rostlinného původu. Konopný olej vyniká příjemnou, jemnou oříškovou chutí. Je zelené barvy s typickou konopnou vůní.
500     
Nalezeny 4 produkty  /  zobrazeny 4 produktyzobrazeny 4 produkty z 4

2009 ....... 2015 ....... 2024 © kosmeticke-zbozi.cz